Offers “Siemens”

Expires soon Siemens

GMS SW Engineering

  • Zilina, SLOVAKIA

Job description

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie železničných zabezpečovacích systémov do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.

Náplňou práce GMS inžiniera je:

1. na základe požiadaviek zákazníka nakonfigurovať softvérovú časť operačného a kontrolného systému, ktorým sa ovláda zabezpečovací systém používaný na riadenie hromadnej mestskej a prímestskej koľajovej dopravy.
2. konfigurácia modulov pre automatické stavanie ciest a automatické riadenie vlakov podľa grafikonu a aktuálnych podmienok na trati.
3. testovanie navrhnutého riešenia.

Cieľom projektov je modernizovať technológie používané na bezpečné riadenie premávky a automatizáciu riadenia premávky, ktoré umožnia vyššiu efektivitu využitia hromadnej dopravy pri zachovaní miery bezpečnosti a zvýšenie komfortu cestujúcich.

Našim výstupom je komplexné riešenie, ktoré dokáže riadiť automatické vlaky (bez rušňovodičov) bez zásahov operátora, čím sa eliminuje ľudský faktor a maximalizuje priepustnosť trate.

Práca v cieľovej komplexnosti vyžaduje prepojenie znalostí z oblasti hardvérovej a softvérovej konfigurácie.

Pre dosiahnutie tohoto cieľa je pripravené dôkladné dlhodobé školenie, ktoré umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich skúseností a znalostí zabezpečovacej techniky, avšak technické myslenie a skúsenosti s konfiguráciou SW sú nevyhnutným predpokladom pre úspešné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na:  https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické, elektrotechnické, IT

Jazykové požiadavky
Požadujeme aktívnu znalosť anglického, nemecký jazyk je výhodou

Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Technické znalosti:
* základné znalosti z oblasti elektrotechniky a konfigurácie SW
* znalosť produktov MS Office na pokročilej úrovni

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Výhodou sú skúsenosti
* UNIX užívateľské znalosti
* z práce v technickej oblasti
* z navrhovania elektrotechnických schém
* písania technickej dokumentácie
* navrhovania technických riešení
* skúsenosti z IT.

Čo ponúkame

• 1100 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena*Uvedená mzda je definovaná pre absolventov vysokoškolského štúdia s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility, s.r.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Full-time

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory