Offers “Groupe Renault”

New Groupe Renault

Project Range Procurement Assistant (F/M)

  • ROMANIA

Job description

Company

AUTOMOBILE DACIA SA

Job Description

Rolul postului : Asigura functia de suport pentru Sefii de Proiect si Sefii de Gama Renault prin îndeplinirea sarcinilor administrative si/ sau documentare si realizarea si punerea la dispozitia managerilor Cumparari a analizelor si rapoartelor de performanta pe perimetru specific de responsabilitate

Responsabilitati:

·  Realizează extracţii cu informaţii din sistemele informatice specifice de cumparari;
·  Realizează rapoarte si sinteze utilizand sistemele informatice si date primite de la Controlorii de Gestiune Cumparari;
·  Anima cumparatorii din perimetrele şefilor de proiect si urmareste documentarea sharepoint-urilor Dir. Cumparari Proiecte;
·  Gestionează perimetrul propriu de activitate : urmăreşte, planifica, comunica transversal si face bilantul sarcinilor/ activitatilor încredinţate;
·  Respecta jaloanele (termene, calitate proces intern). Efectuează permanent analize asupra activităţilor in curs si implica actorii din proces (Cumparatori) in scopul obţinerii documentaţiei/ datelor necesare finalizării activităţilor încredinţate in condiţiile cerute de client;
·  Documenteaza datele in sistemele informatice specifice de cumparari.
·  Urmăreşte procesele si se asigura de corectitudinea datelor folosite, caută sa simplifice si sa eficientizeze acţiunile pe care le realizează asigurându-se de calitatea datelor obţinute;
·  Participa activ la dezvoltarea activităţilor proprii, caută in permanenta piste de ameliorare continua a activităţilor, întocmeşte planuri de masuri pentru a creste performanta proprie si a echipei;

Profil cautat:

·  Studii superioare;
·  Competente lingvistice: franceza nivel mediu/avansat si engleza nivel mediu/avansat;
·  Bune cunostinte de operare MS Office (Excel, PowerPoint, SharePoint) ;
·  Autonomie si capacitate de a lucra in echipa si in transvers;
·  Capacitate de gestionare a timpului de lucru;
·  Orientare catre client , abilitati de comunicare si relationare;
·  Gandire structurata, capacitate de analiza/ sinteza / negociere si prioritizarea sarcinilor ;
·  Constituie avantaj:
·  Experiența in domeniul cumpărări si cunoașterea proceselor si a sistemelor informatice specifice de Cumpărări piese.

Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de nationalitate, gen, dizabilitate, varsta, rasa, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuala.

Job Family

Purchasing

Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.
We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc. If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

In order to follow in real time the evolution of your applications and to stay in touch with us, we invite you to create a candidate account. This will take you no more than a minute and will also make it easier for you to apply in the future.

By submitting your CV or application, you authorise Renault Group to use and store information about you for the purposes of following up your application or future employment. This information will only be used by Renault Group companies as described in the Group Privacy Policy .

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory